Tani remont mieszkania – czy to możliwe?

Remonty kojarzą się ze sporymi wydatkami, ale tak naprawdę metamorfozę mieszkania można przeprowadzić bez horrendalnych nakładów finansowych. Aby ograniczyć koszty, warto przede wszystkim zredukować liczbę pomieszczeń, które będą odświeżane.

 

Zamiast odnawiać wszystkie pokoje za jednym zamachem, można rozłożyć zakres prac na kilka mniejszych remontów. Taki zabieg ułatwi uzbieranie środków na przeprowadzenie pożądanych renowacji. W efekcie etapowe odświeżanie pomieszczeń pozwoli także zainwestować w lepszej jakości rozwiązania, które posłużą przez długi czas.

 

Jeśli jednak ktoś nie chce robić dużej metamorfozy i zależy mu na szybkim odświeżeniu wystroju, to powinien pamiętać, że istnieją rozwiązania, które da się zrealizować nawet przy małym budżecie. Jakie działania można podjąć, aby zrobić remont niskim kosztem?

Malowanie ścian – najlepszy sposób na odświeżenie mieszkania przy małym budżecie

Przemalowanie ścian to prosty sposób na odświeżenie wnętrza po kosztach. Do takiego działania nie trzeba wołać fachowca ani kupować wielu drogich produktów. Wystarczy zaopatrzyć się w dobrą farbę (najdroższy element), wałek malarski, kuwetę i specjalną taśmę do zabezpieczania gniazdek elektrycznych, parapetów czy framug przed ubrudzeniem.

 

Przy pomocy tych kilku artykułów można przeprowadzić remont, który całkowicie przekształci wygląd wnętrza. Nowy kolor ścian lub sufitu bez problemu zmieni charakter pomieszczenia, a tym samym zapewni mu efektowną metamorfozę.

Metamorfoza wnętrza przy pomocy tapet

Tapetowanie to kolejny szybki, prosty i tani sposób na zmianę aranżacji pokoju. Wykorzystanie tapet pozwala łatwo urozmaicić wnętrze o ciekawe wzory, motywy czy grafiki. Już nawet pokrycie jednej ściany przy pomocy ściennej dekoracji sprawia, że pomieszczenie zyskuje całkowicie nowy wygląd.

 

Atutem tego rozwiązania jest również jego niska cena – tapety z reguły są tańsze niż farby do malowania ścian. Niemniej przy wyborze ściennych wzorów oraz klejów do ich montażu nie można kierować się tylko ceną. Warto pamiętać, że istnieją różne rodzaje tapet i nie wszystkie z nich nadają się do stosowania w każdym wnętrzu.

 

To samo dotyczy klejów do tapet. Przy wyborze spoiwa do montażu dekoracyjnej ozdoby trzeba sprawdzić, na jakich powierzchniach można je stosować. Dobór odpowiednich produktów jest niezwykle ważny, ponieważ zły montaż tapet będzie generował nieestetyczne efekty i tym samym dodatkowe koszty.

Drugie życie mebli – jak zrobić szybką metamorfozę posiadanego wyposażenia?

Do najprostszych i najtańszych sposobów na zmianę wystroju wnętrza należy zaliczyć również odnowienie posiadanych mebli. Zamiast kupować nowe elementy wyposażenia, można przemalować, okleić czy jeszcze inaczej przerobić sprzęty, które już znajdują się w domu.

 

Zmiana koloru komody, dokręcenie fantazyjnych uchwytów do szafek czy obicie drzwi przy pomocy tapicerki to tylko część rozwiązań, które potrafią zmienić wnętrze nie do poznania. Poza tym warto pamiętać, że nadawanie meblom drugiego życia jest nie tylko niskobudżetowe, ale i ekologiczne.

Akcesoria i tekstylia, które odmienią wystrój wnętrza tanim kosztem

Aranżacyjne dodatki mają ogromny wpływ na wygląd całego pokoju. Dlatego czasami, zamiast robić gruntowny remont, wystarczy odmienić swoje wnętrze przy pomocy akcesoriów takich jak:

 

  • dywany;

  • dekoracyjne poduszki;

  • zasłony lub firanki;

  • obrazy, plakaty czy fotografie;

  • lustra;

  • patery na owoce;

  • świeczniki;

  • wazony.

 

Wszystkie te elementy wystroju wnętrza potrafią naprawdę dobrze zmienić jego wygląd i nie generują konieczności ponoszenia dużych nakładów finansowych.

Przemeblowanie pokoju – pomysł na szybki remont bez ponoszenia kosztów

Jeśli ktoś chce zrealizować całkowicie bezkosztową przemianę wnętrza, to jego marzenie jest w zasięgu ręki. Czasami dla uzyskania efektu aranżacyjnej nowości wystarczy jedynie zrobić przemeblowanie pokoju.

 

Dzięki innemu rozmieszczeniu mebli wypoczynkowych, komody czy ławy można cieszyć się odświeżonym wnętrzem bez ponoszenia żadnych wydatków. Jedynym kosztem w tym przypadku będzie czas oraz energia poświęcone na urządzanie mieszkania.

 

AKTUALNOŚCI budowlano-remontowe

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem