Rok 2023, podobnie jak jego poprzednicy, przyniósł kolejne trendy w designie łazienek. Tym razem modne stały się minimalistyczne projekty, które nawiązują do natury. Wielkoformatowe, marmurowe płyty to jedynie początek. Co można zobaczyć w najmodniejszych pokojach kąpielowych w tym roku?

Modna łazienka w 2023 roku – style i kolory

Modne kolory to wszystkie te, które nawiązują do natury oraz pastelowe odcienie. W trendach nie brakuje powracającej nieustannie bieli, beżu, szarości czy brązowych akcentów. Jednym z najgorętszych hitów jest brzoskwiniowy róż, który zaczął się pojawiać nie tylko na ścianach, ale i umywalkach czy meblach.

Trend w aranżacji – marmur

Naturalny kamień to klasa sama w sobie. Wzory powstające na marmurze sprawiają, że każdy projekt jest jedyny w swoim rodzaju. Warto urządzić łazienkę zarówno w całości w kamieniu, jak i w połączeniu z nowoczesnymi kafelkami i mozaikami. Na tle marmurowych płyt dobrze prezentują się wanny wolnostojące i złote baterie łazienkowe.

W wersji oszczędnej można zdecydować się na błyszczące płytki imitujące bogate żyłowania. Na podłogach i nie tylko dobrze miewa się także ponadczasowe lastryko.

Trendy łazienkowe 2023 – naturalne materiały i organiczne formy

Trendy łazienkowe na 2023 rok jasno określają kierunek, w jakim zmierza design pokojów kąpielowych. Marmurowe płytki to nie jedyny sposób na nawiązanie do naturalnych materiałów. W aranżacjach wykorzystuje się drewno. Trafia zarówno na meble łazienkowe, jak i na ściany i podłogi. Tworzy w pomieszczeniu ciepły, przytulny klimat.

Elementy wyposażenia wnętrza coraz częściej mają organiczne kształty. Opływowe formy widać w półkach, lustrach, zlewach czy wannach wolnostojących. Nawet baterie umywalkowe są wygięte w taki sposób, aby unikać ostrych kątów. Idealnym przykładem na wykorzystanie tego nowego trendu jest styl japandi.

Jakie płytki ceramiczne w nowoczesnej łazience?

Kolorystyka naturalnych modnych łazienek 2023 roku niekiedy zaskakuje intensywnością. Przykładem są ciemnozielone kafelki o niewielkim rozmiarze i podłużnym kształcie, które coraz częściej trafiają na ściany tuż za umywalką w pionowym ułożeniu. Często w aranżacjach takimi kafelkami pokrywa się tylko jedną ścianę, aby nadać pomieszczeniu charakteru.

W najmodniejszych łazienkach nie brakuje płytek w kolorach ziemi, a także tych o nierównej fakturze. Liczą się detale – im bardziej struktura przypomina naturalny materiał, tym lepiej wpisze się w nowoczesny design.

 

AKTUALNOŚCI budowlano-remontowe

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem