Przydomowy ogródek stanowi prywatną oazę spokoju i harmonii. Ich właścicielom zależy zwykle na tym, aby były one zadbane i estetyczne – z tego względu starają się je wzbogacać o kolejne elementy. Jeden ze sposobów na urozmaicenie takiej przestrzeni to wykorzystanie figurek. Czy jednak dodają działce niepowtarzalnego charakteru, czy może zakłócają jej naturalną równowagę? To zależy!

Czytaj więcej: Figurki ogrodowe – hit czy kit?

Meble ogrodowe - z jakiego tworzywa?Stojąc przed dokonania wyboru na temat zakupu mebli ogrodowych, czasami nie wiemy w którą stronę możemy, a nawet powinniśmy podziać nasze oczy. Rzeczywiście z każdej strony jesteśmy dosłownie otoczeni wieloma możliwościami, że aż czasami czujemy ogromny zawrót głowy. Nie wiemy, które z nich okazują się dla nas najlepsze, które podobają się nam najbardziej. Żeby zadanie było zdecydowanie łatwiejsze, doskonałym pomysłem jest sprawdzenie, jakimi właściwościami charakteryzują się poszczególne tworzywa, z jakich wykonywane są meble ogrodowe.

Czytaj więcej: Meble ogrodowe - z jakiego tworzywa?

Jak samemu zbudować karmnik?Mróz oraz zalegająca na ziemi gruba pokrywa śniegu powodują, że ptakom niezwykle trudno jest zdobyć pożywienie. Zbudowanie w ogrodzie karmnika, który zaopatrzymy w odpowiednią karmę, pomoże naszym skrzydlatym przyjaciołom przetrwać zimę, a jednocześnie umożliwi nam ich obserwację. Przyjazną stołówkę możemy stworzyć samodzielnie, angażując do pracy także najmłodszych członków rodziny.

Czytaj więcej: Jak samodzielnie zbudować karmnik?

Jak pielęgnować drewno w ogrodzieWiosna zbliża się wielkimi krokami i już niedługo z lekka zardzewiałe przez zimę łopaty, pędzle i śrubokręty oraz inni ogrodowi pomocnicy, pójdą w ruch. Pamiętajmy jednak, że w ogrodzie, jak w życiu, obowiązują pewne zasady. Razem z doradcą technicznym firmy Altax, Andrzejem Wójcikiem, postanowiliśmy zebrać te najważniejsze w Dekalogu Majsterkowicza.

Czytaj więcej: Jak pielęgnować drewno w ogrodzie

Własna oranżeria - sposób na piękny ogród przez cały rokDopiero nastała jesień, a większość z nas już tęskni za latem.  Jednym ze sposobów by zatrzymać wakacyjny nastrój jest ogród zimowy. W nim, przez cały rok, będziemy mogli cieszyć się ciepłem i zielenią roślin. Budowa własnej oranżerii kojarzy się jednak z czymś skomplikowanym i czasochłonnym. Nie musi tak być – wszystko zależy od dobrego planu. Podpowiadamy jak się do tego zabrać.

Czytaj więcej: Własna oranżeria - sposób na piękny ogród przez cały rok

5 zasad zabezpieczania drewnaOdświeżając drewno pamiętajmy, aby wcześniej je prawidłowo zaimpregnować. W przeciwnym razie bardzo szybko ulegnie zniszczeniu i malowanie będziemy musieli powtarzać każdego roku. Ekspert firmy Altax, producenta środków do ochrony drewna, podpowiada jak skutecznie zabezpieczyć drewno, oszczędzając jednocześnie czas i pieniądze.

Czytaj więcej: 5 zasad zabezpieczania drewna

Wiosenny przegląd stolarki ogrodowejWilgoć i mróz co roku dają się we znaki wszystkim rodzajom stolarki ogrodowej, pozostawionej na świeżym powietrzu. Najczęściej przyspieszonej biodegradacji ulegają altany, płoty, ławki, drewniane komórki na narzędzia. W odróżnieniu od ogrodowych mebli – trudniej jest schować je przed sezonem jesienno-zimowym pod dachem. Wiosenne porządki to dobry moment, by zabezpieczyć i odświeżyć ogrodowe drewno. Jak się do tego zabrać?

Czytaj więcej: Wiosenny przegląd stolarki ogrodowej

Moda na ogrody zimoweKiedy za oknami szaruga, a drzewa zamiast kusić zielenią liści straszą nagimi gałęziami warto pomyśleć o ogrodzie zimowym – kawałku lata w środku zimy. Dzięki ogrodom zimowym dostępnym w ofercie Wiga System możemy cieszyć się ciepłem, bujną roślinnością i wdzięcznymi kwiatami nawet wtedy, gdy za oknem mróz, śnieg i zawierucha.

Czytaj więcej: Moda na ogrody zimowe

 

AKTUALNOŚCI budowlano-remontowe

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem