Energooszczędność to najlepsze paliwo, które pozwala obniżyć koszty eksploatacji każdego budynku. W połączeniu z odnawialnymi źródłami energii można niemal całkowicie uniezależnić się od dostawców tradycyjnych paliw i energii elektrycznej.

Nowe rozwiązania firmy Viessmann pozwalają jeszcze efektywniej wykorzystać bezpłatną energię ze środowiska naturalnego. Pozwalają również w łatwy sposób połączyć konwencjonalne z odnawialnymi źródłami energii, w nowych i modernizowanych budynkach.

Energooszczędność dopasowana

Hybrydowe urządzenie

Hybrydowa pompa ciepła Vitocaldens 222-F to kompaktowe urządzenie, w którym znajduje się powietrzna pompa ciepła typu Split i wysokosprawny kondensacyjny kocioł gazowy o mocy grzewczej 3,2-19 kW, zasilany gazem ziemnym lub płynnym. Jednostka montowana wewnątrz budynku wyposażona jest w: osprzęt modułu pompy ciepła, kocioł gazowy kondensacyjny i zasobnik warstwowy ciepłej wody użytkowej o pojemności 130 litrów - wydajność początkowa c.w.u.: 182 l/10 minut.

Pracą kotła i pompy ciepła w Vitocaldens 222-F steruje regulator pogodowy Vitotronic 200 typ WO1C. Na podstawie cen prądu i gazu, stale kontroluje koszty ogrzewania domu. W pierwszej kolejności wybiera najtańsze w danym momencie źródło ciepła. W ten sposób, powietrzna pompa ciepła może dostarczać w ciągu roku nawet 80% ciepła potrzebnego do ogrzewania domu.

Dodatkowa zaleta hybrydy to brak konieczności stosowania zasobnika buforowego wody grzewczej w instalacji z grzejnikami lub z zasilanym bezpośrednio ogrzewaniem podłogowym (bez zaworu mieszającego). Zmniejsza to ilość potrzebnego miejsca i obniża koszty inwestycji.

Pompa ciepła z kotłem gazowym może być idealnym sposobem na łatwą modernizację starego ogrzewania. Gdy trzeba pomyśleć o wymianie wysłużonego już kotła gazowego na nowy. Lub, gdy chcemy o przynajmniej połowę obniżyć rachunki za ogrzewanie gazem płynnym. To wszystko wykorzystując istniejące przyłącze gazu i bez konieczności dewastowania otoczenia domu jak również jego wnętrza.

Energooszczędność dopasowana

Oszczędne ogrzewanie ciepłem z powietrza

Nowa pompa ciepła Vitocal 300-A typ AWO-AC, to uniwersalne rozwiązanie dla wyjątkowo oszczędnego ogrzewania ciepłem z powietrza, nawet o temperaturze -20°C. W letnie upalne dni może aktywnie chłodzić pomieszczenia.

Vitocal 300-A to również nowy i bardziej wydajny układ chłodniczy. Wysoką efektywność pracy uzyskano między innymi przez zastosowanie sprężarki inwerterowej i zoptymalizowanego wtrysku pary (cykl EVI). Temperatura wody do 65°C pozwala na skuteczne ogrzewanie również modernizowanych budynków.

Wentylacja zmodernizowana

O ile w nowym budynku łatwo przewidzieć i wykonać system rekuperacji, to już w zamieszkanym i modernizowanym może to być znacznie trudniejsze. Dlatego, firma Viessmann wprowadziła do swojej oferty nowy system wentylacji.

Nowy rekuperator Vitovent 300-C, stanowi optymalne rozwiązanie wentylacji z odzyskiem ciepła, przede wszystkim dla małych domów jednorodzinnych i mieszkań. Zachwyca kompaktową i płaską budową. Rekuperator ma wysokość całkowitą tylko 198 mm. Można go bez trudu ukryć w podwieszonym suficie, na przykład w przedpokoju lub powiesić na ścianie, np. w spiżarni.

Więcej nowości dla wysokiej efektywności

W nowej ofercie firmy Viessmann, również popularne pompy ciepła powietrze-woda Vitocal 200-S, zyskały jeszcze większe możliwości zastosowania. Można je łączyć w kaskadę – do 5-ciu pomp ciepła. Specjalny algorytm sterowania poszczególnymi pompami ciepła i kaskadą pozwala uzyskać najwyższy roczny współczynnik efektywności SCOP pracy instalacji.  

W pompach solanka-woda typu „300”, firma Viessmann udoskonaliła również kilka elementów, dzięki którym pracują one jeszcze efektywniej. Przede wszystkim jest to nowy układ termodynamiczny pomp ciepła z efektywnymi sprężarkami Scroll typu ZH (R410A). O większym zakresie temperatur dolnego źródła: od -10°C do maksymalnie +25°C, jak również wyżej temperaturze wody na zasilaniu instalacji grzewczej: do 65°C. Nowością w pompach ciepła Vitocal jest również asymetryczny wymiennik ciepła - dolnego i górnego źródła ciepła. Uzyskano w ten sposób jeszcze wyższą efektywność wykorzystania ciepła z gruntu, która wynosi: >5, dla B0/W35 wg EN14511.

Viessmann oferuje innowacyjną koncepcję instalacji z fotowoltaiką i pompami ciepła. Pompy ciepła Vitocal i Vitocaldens wyposażone są w regulator Vitotronic 200 typ WO1C, który dba o możliwie wysoki stopień wykorzystania prądu solarnego dla własnych potrzeb.

Pompy ciepła Viessmann skutecznie wykorzystują ciepło z powietrza atmosferycznego, gruntu, wody gruntowej, a nawet z lodu. Wysoka efektywność ich pracy potwierdzona jest między innymi znakiem jakości Europejskiego Stowarzyszenia Pomp Ciepła: EPHA. Praktycznie każda instalacja z pompami ciepła Viessmann, bez trudu spełni wymagania minimalnego sezonowego wskaźnika efektywności energetycznej SCOP, wymaganego przez program Prosument.

Przeczytaj także:

 


Kontakt

Viessmann Sp. z o.o.
ul. Karkonoska 65
53-015 Wrocław
www.viessmann.pl

 

AKTUALNOŚCI budowlano-remontowe

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem